Feladvány hibák
Új hozzászólás| 897. Denisa007 | 2014. jan. 10. 15:58 |
| Létezik egy RETRONOM nevű zenekar is. | |
| (válasz Varnyuszabo 896. hozzászólására) | |
| 896. Varnyuszabo | 2014. jan. 10. 14:59 |
| Az "Apolló 11 űrutazásáról" című rejtvényben a "popzenekar" feladványra nem került elfogadásra a "RETROFON" (ahol a 6. betű zárt, és persze nincs külön megadva), és bizonyára van más megoldás is, ám itt ez van: [link] | |
| 895. Varnyuszabo | 2014. jan. 10. 12:58 |
|
Speedz! Most fejtettem a "Találd ki, melyik film!" című rejtvényt, ahol találkoztam a "NAIAD" elnevezéssel, tehát valóban ez volt a hiba a korábban felemlített helyen, ám azt gondolom, hogy mert a Neptunusz holdjai között az Interneten "J" betűvel említik, ezért mindenképpen meg kell adni, ha a kérdéses betű éppen zárt! | |
| (válasz Varnyuszabo 893. hozzászólására) | |
| 894. Pepita | 2014. jan. 8. 17:27 |
|
Egy vadiúj rejtvény hibás! Az "Élesztőről" c. rejtvény első fősorából hiányzik két betű! A megfejtés: A sóm érintkezhet közvetlen..... Helyesen így lenne jó: A só NEm érintkezhet közvetlen... | |
| 893. Varnyuszabo | 2014. jan. 8. 15:27 |
| Időközben egy helyütt(!) ráakadtam a "Najád" "Naiad" féle, tehát latinos írásmódjára, de ha ez a probléma, akkor ezt szerintem külön jelölni kellene a zárt betűnél! Szeretném, ha jóváírnád az "aranyamat" az "ezüst" helyett! Köszönöm. | |
| (válasz Varnyuszabo 892. hozzászólására) | |
| 892. Varnyuszabo | 2014. jan. 8. 15:17 |
|
Kedves Speedz! Most fejtettem a "Kimi Räikkönen Forma-1 pilótáról" című rejtvény, ahol az egyik feladvány "Neptunusz holdja", amely 5 betűs, a középső zárt, ám csak egyetlen ide illő van, a "NAJÁD" ( [link] ám hibát jelez az eredményjelzőm, ráadásul ezt az egy szót, tehát csakis a "J" betűvel van valami baj. De mi? | |
| 891. Varnyuszabo | 2014. jan. 8. 13:40 |
|
Ha itt megnézed: [link] a "TÖNK" = 1. Fának a törzse; gombának a nyele, szára. Ugyanitt ( [link] a "RÖNK" = 1. kivágott fának egy darabja; hasábfa, szálfa, gerenda, fatuskó, fatörzs. Nos, én erre alapozva a fejtéskor a "RÖNK" mellett döntöttem - rosszul. | |
| (válasz Svathor 890. hozzászólására) | |
| 890. Svathor | 2014. jan. 7. 23:06 |
| Megnéztem az értelmező kéziszótár "TUSKÓ" címszavát. A szónak több jelentése is van. "1. Fatönk". 2. Nagyobb darab, fel nem hasogatott tűzifa" ...stb. | |
| 889. Varnyuszabo | 2014. jan. 7. 13:20 |
| Eszembe sem jutott a gomba a feladványról. Én "farönkre", illetve "fatönkre" gondoltam. Merthogy a kérdés: "TUSKÓ". A gomba szárát nevezzük így? Kétlem. | |
| (válasz Ultimate 884. hozzászólására) | |
| 888. Klári | 2014. jan. 7. 08:15 |
| Ha "pikolo" jött ki, akkor elvileg helyes a megfejtés, mert a piccolo az egy hangszer, a fuvola kisöccse. Aztán itt szokás magyarítani - de nem minden esetben. Tehát rejtvény a rejtvényben, hogy magyarosan, vagy nem? Én a piccolót soha nem láttam pikolonak leírva. A pikula is más. A furulyát szokták népi nyelven így illetni.Üdv. | |
| (válasz Feherlaszlo43 887. hozzászólására) | |
| 887. Feherlaszlo43 | 2014. jan. 7. 07:26 |
| A "A beszélgetésnek az volt a témája, hogy jó dolog másoknak segíteni. Erre a három.." rejtvényben a meghatározás "hangszer" és a megoldás pedig "pikolo" a pikula helyett. A pikolo 2 dl. sör. | |
| 886. Klári | 2014. jan. 6. 21:02 |
|
Juj, kalapos. Sötétben pötyögok:))) | |
| (válasz Klári 885. hozzászólására) | |
| 885. Klári | 2014. jan. 6. 21:01 |
| "A kakapos gombák törzsét tönknek nevezzük" Tehát a tönkre szavazok. | |
| (válasz Ultimate 884. hozzászólására) | |
| 884. Ultimate | 2014. jan. 6. 20:13 |
|
Szavazzunk! Én a rönkre adom a voksomat. Igaz néhány gombafajtának tönkje és nem rönkje van. | |
| (válasz Varnyuszabo 883. hozzászólására) | |
| 883. Varnyuszabo | 2014. jan. 6. 19:42 |
| Az imént általam fejtett "Nyelvtörő" rejtvényben a "tuskó" nem lehetne-e "rönk" vagy "tönk" is miután az első betű zárt? | |
| 882. Denisa007 | 2014. jan. 3. 16:22 |
| Az "Egy rab dúdolgat a cellájában, mire az őr rászól: - Itt nem szabad énekelni! -.." c. rejtvényben az egyik meghatározás: Nagy Britannia NOB-jele, a megoldás GBR. Ez így szerintem nem igaz, a GBR az Egyesült Királyság jele. A kettő pedig nem ugyanaz. | |
| 881. Varnyuszabo | 2014. jan. 3. 13:30 |
| Az általam imént fejtett "Fősorok nélkül" című rejtvényben ismét volt egy "spanyol női név" feladvány, "természetesen" külön meg nem határozott zárt betűvel. Az "Alina" nem jött be (totóztam, mert van ilyen magyar név), de teljes spanyol neveket tartalmazó oldalt eleddig nem sikerült a keresőkben fellelnem. Nem lehetne az ilyen eseteket elkerülendő megadni a zárt betűt külön? | |
| 880. Denisa007 | 2014. jan. 3. 09:50 |
|
Szia! Ezeket én sem értem igazán, de ha megnézed ezt az oldalt [link] e szerint még az angol, a dán, a svéd, a norvég is germán nyelvnek számít. Érdemes ezeknek utánanézni, mert van benne sok furcsaság. Legalábbis szerintem. | |
| (válasz Feherlaszlo43 879. hozzászólására) | |
| 879. Feherlaszlo43 | 2014. jan. 3. 08:54 |
| Az "Érdekesség Skóciából" rejtvényben a meghatározás "germán nyelv" és a megoldás pedig a "jiddis". Ilyen alapon a magyar is lehetne latin nyelv, mert több ilyen eredetű szavunk is van. | |
| 878. Varnyuszabo | 2013. dec. 31. 23:38 |
|
Kedves Speedz! Az "A japán nők..." című rejtvényben a "spanyol női név" feladvány megfejtésében a zárt betű (amely nincs külön megadva) véleményem, szerint helyesen "C" kell legyen, ha "K", akkor az már a név magyarosított változata. Persze, hogy "bebuktam"! Mindazonáltal boldog új esztendőt kívánok Neked és valamennyi játékostársamnak. | |
| 877. Svathor | 2013. dec. 24. 13:18 |
|
Reformátusként először magam is megütköztem ezen a meghatározáson - megfejtésen. De emlékeimben rémlett valami, ami arra késztetett, hogy kicsit alaposabban megvizsgáljam a dolgot. A helyzet az, hogy a protestantizmus evangélikus ágát követő országokban a legfőbb egyházi méltóság lehet érseki rangú. Így van ez az északi országokban. A svéd evangélikus egyházat nemzetközi szinten az uppsalai ÉRSEK képviseli, a finn evangélikus egyházban pedig 2010-ben a turkui dómban iktatták be az új evangélikus ÉRSEKet. Tehát van ilyen rang a protestánsoknál is, de - véleményem szerint - sokkal jellemzőbb a katolikus egyházra. Üdvözlet, és további jó fejtést kívánok ! S. | |
| (válasz Feherlaszlo43 876. hozzászólására) | |
| 876. Feherlaszlo43 | 2013. dec. 24. 08:46 |
| "Magyar közmondások" -ban az "érsek" megoldás nem protestáns püspök, hanem éppenséggel római-katolikus | |
| 875. Feherlaszlo43 | 2013. dec. 24. 08:31 |
|
A "Fősor nélkül"-ben a "léha"-nak nem a "rest" a megoldása. Az "alliteráció" nem versrim, hanem egészen más | |
| 874. Klemi | 2013. dec. 23. 19:24 |
|
Igen, vannak ilyen fixa ideák, hogy csak az a név a név, a többiről nem is veszünk tudomást, de nekem most nem pont ez ugrott be, meg ahogy látom, sok más fejtőnek sem. Legközelebb Ront írok, akkor bezzeg Rob lesz:) Köszi a segítséget. Boldog Karácsonyt! | |
| (válasz Denisa007 873. hozzászólására) | |
| 873. Denisa007 | 2013. dec. 23. 19:16 |
| Én úgy vettem észre, hogy legtöbbször a RON a jó megoldás, de nem mindig sajnos. De szerintem azzal érdemes próbálkozni. | |
| (válasz Klemi 872. hozzászólására) | |
Kövess minket a Facebookon is, hogy ne maradhass le az oldallal kapcsolatos legújabb hírekről, információkról: Rejtvenyjatek.hu a Facebookon