Feladvány hibák
Új hozzászólás
| 1522. Xena | 2018. febr. 21. 09:39 |
|
Nem, é kellett, különben nem is jegyzem meg. Most rámentem a rejtvényre, és keresztben fémhulladék van, tehát é kellett. |
| (válasz Julianna 1521. hozzászólására) |
| 1521. Julianna | 2018. febr. 20. 23:21 |
|
Ezért írtam, hogy az a szó nem tizennégyszer, hanem tizenegyszer! |
| (válasz Xena 1519. hozzászólására) |
| 1520. Xena | 2018. febr. 20. 21:22 |
|
Nocsak, van itt még egy kis csillagász is:-) |
| (válasz KokoZoller 1518. hozzászólására) |
| 1519. Xena | 2018. febr. 20. 21:20 |
|
én e-vel írtam, elfogadta. |
| (válasz Julianna 1516. hozzászólására) |
| 1518. KokoZoller | 2018. febr. 19. 18:37 |
|
Vénusz - folytatás: Bezzeg ahol a bolygó forgástengelye ferdén áll a keringési síkra - mint a Föld, a Mars és a Szaturnusz esetében -, a napsugarak felváltva érik jobban hol az egyik, hol a másik féltekét. Ahol magasról süt a Nap, ott jobban melegít, tehát nyár van, ahol pedig alacsonyról nem bír úgy melegíteni, ott van tél. A Vénuszon ilyen nincs, de a Földön pl. nálunk most tél van, ám a déli féltekén nyár. Fél év múlva, amikor a Nap túloldalán leszünk, ez fordított. (A keringés során a forgástengely önmagával párhuzamosan tolódik el.) Amúgy a Föld pályája is picikét tér el csak a körtől! |
|
| 1517. KokoZoller | 2018. febr. 19. 18:30 |
|
Tartalmi hiba "A Vénusz bolygóról" c. rejtvény megfejtése. Nem azért nincsenek évszakok ezen a planétán, mivel közel kör alakú pályán kering a Nap körül! Mindegyik bolygónak a körtől csak egy kicsit eltérő ellipszis, azaz közel kör alakú a pályája. Azokon a bolygókon, amelyeknek a forgástengelye majdnem merőlegesen áll a keringési síkra - s ilyen a Vénusz is -, az északi és a déli féltekét lényegében egyformán éri a napsütés, adott bolygórajzi szélességről nézve tehát nem változik nagyon a Nap delelési magassága a keringés során, úgyhogy évszakok sincsenek. Bezzeg |
|
| 1516. Julianna | 2018. febr. 19. 13:30 |
|
Nem tizenegyszer az a "tizenégyszer"? A gép ugyanis elfogadja az ékezethibával írt szavakat is. |
| (válasz Xena 1515. hozzászólására) |
| 1515. Xena | 2018. febr. 19. 12:25 |
|
A Jurassic Parkban rejtvényben a tizenégyszer nagyon erős hiba! tizennégyszer helyett. De hát így jött ki a rejtvény, szerencsére elfogadta és 100-as lett. |
|
| 1514. 6380ac2ad5 | 2018. febr. 18. 08:41 |
|
A "titkos rejtvény 11" totál hibás (mezők és szavak), biztosan nem fejthető, nem illenek össze ugyanis |
|
| 1513. Xena | 2018. febr. 15. 11:00 |
|
Hogy hiba-e vagy van ilyen szó, nem tudom. A Katie Holmes és ... rejtvényben egy érdekes szó található. A mopeden közlekedő meghatározásra az jön ki, hogy motorozón. És ez jó is volt, egészen más elírások miatt nem lettem 100-as. |
|
| 1512. Xena | 2018. febr. 14. 12:52 |
|
Ez most mi volt? nem bízhatunk a Wikiben? egyébként van egy mondatom: nagyon sok mindent így is, úgy is írnak és elfogadott mindkét variáció. |
| (válasz GabY 1511. hozzászólására) |
| 1511. GabY | 2018. febr. 14. 12:47 |
|
Már bocsánat Wikipédia HIIHIHIHI |
|
| 1510. Xena | 2018. febr. 12. 12:24 |
|
A Wikipédián így is, úgy is említik, Deindol (vagy Daindol). Egy másik linken: [link] - tehát Daindolként van említve. |
| (válasz GabY 1509. hozzászólására) |
| 1509. GabY | 2018. febr. 12. 11:57 |
|
Hoppá olyan Pécsi városrész hogy Daindol nics, szerintem Deindol,de lehet hogy én nem tudom jól??? |
|
| 1508. Manzsu | 2018. febr. 11. 17:43 |
|
Rakéta orrgörbéje OGIVA Baz megyei település ONGA |
| (válasz Bagolymama 1506. hozzászólására) |
| 1507. Julianna | 2018. febr. 11. 17:43 |
|
A rakéta orrgörbéje OGIVA. Nincs benne n-betű, valamit elnézhettél. Sokszor fogsz találkozni ezzel a szóval a rejtvényekben. |
| (válasz Bagolymama 1506. hozzászólására) |
| 1506. Bagolymama | 2018. febr. 11. 17:20 |
|
Segítséget szeretnék, nálam is hibás volt a megfejtés, de a meghatározásra nem találtam szót.. rakéta orrgörbéje... (((a? give vagy milyen give ?))és a Baz megyei község.. olyan nincs hogy Ongy ? viszont az Ong ... megvolt az utolsó betű nem . |
|
| 1505. Speedz | 2018. febr. 8. 09:03 |
|
Ha a "stannum vegyjele" lett volna a meghatározás, jogosnak éreztem volna a panaszod, de itt a "stannum"-hoz kellett szinonimát, illetve másik nevet keresni. |
| (válasz Lhtlaci 1502. hozzászólására) |
| 1504. Speedz | 2018. febr. 8. 09:02 |
|
Tudomásom szerint az amerikai angolban "gray", a brit angolban "grey", és mindkettővel találkozhattok a rejtvényekben. A keresztmeghatározásokból/szavakból lehet eldönteni, hogy épp melyikre van szükség. |
| (válasz 6380ac2ad5 1501. hozzászólására) |
| 1503. Manzsu | 2018. febr. 8. 07:56 |
|
Kedves Laci! Megnéztem a rejtvényt, láttam az első betű zárt. Ha nem fogadta el a rendszer az SN megfejtést, akkor valószínű stannum = ÓN, ezt kellett volna beírni. Mint régi játékos tapasztalatból írhatom fogsz még több ilyen zárt betűs témával találkozni, aminek a megfejtése kétesélyes lehet. Jó játékot és sok-sok aranyat! |
| (válasz Lhtlaci 1502. hozzászólására) |
| 1502. Lhtlaci | 2018. febr. 8. 06:30 |
|
A Newcastle United focicsapatról rejtvényben a kiértékelésnél hibásnak ítélte a megfejtsemet Hibásan kitöltött mezők: stannum: SN pedig a stannium=ón vegyjele SN ezért ezüstöt kaptam az arany helyett, pedig nem én tévedtem. Ha lehet kérem javítsák ki az értékelésemet, mert én az aranyakra hajtok és ez nekem veszteség! |
|
| 1501. 6380ac2ad5 | 2018. febr. 5. 16:05 |
|
A szürke angolul gray de a rejtvénybe grey kellett, emiatt az elf se jött ki... Tudom vannak ilyen elírások, de amikor azt hiszed jó voltál, kiderül, hogy mégse |
|
| 1500. Zalanakobor | 2018. febr. 5. 13:39 |
|
Nem kötözködni akarok, de a hátszélvitorla a neten mindenütt spinnaker-nek van írva, és nem spinakkernek, ahogy a rejtvényben kijött. Talált ki, mi látható a képen! c. rejtvény, bár ilyen sok van. |
|
| 1499. Teca54 | 2018. febr. 4. 14:04 |
|
Valóban értelmetlen...de úgy emlékszem néhány nappal ezelőtt találkoztam vele...és a szereplője az istennek sem jött ki...nem is lett 100 %...de nálam ez gyakran megesik....bár bosszantó.!! |
| (válasz 1a3f2f407a 1498. hozzászólására) |
| 1498. 1a3f2f407a | 2018. febr. 4. 13:16 |
|
A most megfejtett rejtvényem, hibás - Találd ki, mi történik épp a képen! nekem szerencsém volt épp. a megfejtés a következő: A kép szerelője!!! egy bögre forró teát lötyint szét a magasba a sark vidéki hidegben. A "szerelője" nem szereplője akart lenni!? - Tessék vigyázzni kedves rejtvényfejtők. ;) |
|