Rejtvényjáték kávéház
Új hozzászólás| 3798. Pepita | 2015. szept. 8. 18:42 |
| Jó colosak lehettek, én a 153 centimmal, - de lehet, hogy már annyi se - csak a piacon kosaraztam. :) | |
| 3797. Pepita | 2015. szept. 8. 18:39 |
|
Túdom-túdom, hogy benne van mindenki, csak hát a bennem lévő kisördög működik. ;) A jelmondat csodálatos, ennél jobbat nem is lehet kitalálni. | |
| (válasz Julianna 3789. hozzászólására) | |
| 3796. Sutyik | 2015. szept. 8. 17:43 |
| Na ez már túlzás! Nem létezik ennyi egybeesés! A kosárlabda nekem a gimiben köszönt be. (Egyetemen más sem maradt.) Tesótanár házaspár férfi tagja kosaras volt, neje atléta. Tornaórákról a kosárlaszti miatt volt felmentésem. Akkor inkább kimentem a saját gimiudvaros sportpályára. (Ez már Miskolcon volt.) Ma elképzelhető, hogy egy mezei giminek van saját sportpályája az "udvaron"? Lehet a futókör nem 400 méteres volt. Erre már nem emlékszem, mert időtöltésként inkább távolugrottam. Tesinéni kijött és megmutatta a gerelyhajítást. Ezek után házastársi probléma forrásává váltam: kosarazás, vagy atlétika? Azért valahogy megoldódott a probléma, mindkettőből gyűjtöttem egy-két érmet. Tesótanár házaspár neve: Kamarás István. Két fiuk volt, mindketten kosaraztak, NB-I-ben és válogatottban is. | |
| (válasz Julianna 3792. hozzászólására) | |
| 3795. Sutyik | 2015. szept. 8. 17:14 |
| Kolbászolás=csavargás,felfedező úton járás, stb. Lehet a gugliban is találsz más szinonímát. | |
| (válasz Julianna 3793. hozzászólására) | |
| 3794. Maria54 | 2015. szept. 8. 16:19 |
| Bízzunk benne, hogy cincód még sokáig akar kint "kolbászolni" és még sokáig melengethetjük csontjainkat a napfénnyel. Jó az a küldetés, amit elvállaltál. Reggel 8-kor szoktam beküldeni az előző délutáni szórakozásom eredményét, így nem hiányzott a délutáni, esti fejtés sem. Csak a reggel 8 előtti. | |
| (válasz Sutyik 3791. hozzászólására) | |
| 3793. Julianna | 2015. szept. 8. 15:59 |
|
Sutyik, mi az a "kolbászolás", amit a cicusod csinál? Nem ismerem ezt a kifejezést. | |
| (válasz Sutyik 3791. hozzászólására) | |
| 3792. Julianna | 2015. szept. 8. 15:57 |
|
Hajjaj, nekem is miket mondtak! Reggel hatra jártam a Sportuszodába edzésre télen-nyáron, és mikor a húszfokos hidegban szinte jégcsapok lógtak a fejemről, kijelentették, hogy meg fogok kopaszodni. Akkor még nem létezett a későbbi menyezetes hajszárító. De ha látnád a hajamat ma, ugyanolyan sűrű, mint lánykoromban. Úszás, pingpong, egy kis kosárlabda; csak az iskolai "testnevelést" utáltam, abból fel is voltam mentve. A tornatanár, aki pontosan tudta, hogy "kívül" sportolok, csak nevetett az egészen, rendes pasi volt. De amikor a gimi kosárlabda-csapatába kellettem, akkor a felmentés oka "valahogy" megszűnt... :)) | |
| (válasz Sutyik 3791. hozzászólására) | |
| 3791. Sutyik | 2015. szept. 8. 15:36 |
|
Rozsdásodás az ízületekben a sport miatt van. De Piafot idézve: nem bántam meg semmit! (Legalább is a sporttal kapcsolatban. Amikor a balesetin sokadszor mondták, hogy itt most vége, sport befejezve, ha nem akarom, hogy 30 éves koromra mankóval járjak - persze, hogy nem fejeztem be. Most sem járok mankóval, pedig azóta több, mint újabb 30 év telt el.) Állandó itt lakáshoz kevés a sziesztás, olajradiátoros fűtés, de amíg még jön vénasszonyok nyara, nem kell hazaszaladni a panelba. Általában az első, tartósabb=2-3 napos minuszokig/hóig vagyunk kint a telken. Igazából a cincó jelez: amikor már ő sem akar kint "kolbászolni", akkor van a hazabútorozás. | |
| (válasz Pepita 3788. hozzászólására) | |
| 3790. Sutyik | 2015. szept. 8. 15:23 |
| Bocs a közbeszólás miatt, de sztem nincs kifelejtve senki. Ld. Kócosra vonatkozó külön véleményemet + bármely nem csevegő négylábú a gazdival nálunk bármikor, bárhová. Egyéb hímek=nem természetes nőszemélyek, választásuk szerint lehetnek kül/pártoló tagok. Ahogy pl. Ultimate jelezte. Miután a neme kiderült, azóta se kép, se hang. Nála van a labda. | |
| (válasz Pepita 3787. hozzászólására) | |
| 3789. Julianna | 2015. szept. 8. 15:09 |
|
Azt írtam, hogy bel- és kültagok. Ebbe Kócos is beleszámít, az összes többi kutyával egyetemben. A többi jelentkezőt beltagnak számítottam. Egyetértesz a jelmondattal? Vagy tudsz jobbat? | |
| (válasz Pepita 3787. hozzászólására) | |
| 3788. Pepita | 2015. szept. 8. 14:53 |
| Jó hosszan kitartasz. Remélem van fűtésed, mert különben berozsdásodsz télire. :( | |
| (válasz Sutyik 3786. hozzászólására) | |
| 3787. Pepita | 2015. szept. 8. 14:50 |
|
Pardon, kifelejtetted a hím-tagokat. Úgy mint Kócos és egyebek. :-) | |
| (válasz Julianna 3785. hozzászólására) | |
| 3786. Sutyik | 2015. szept. 8. 11:34 |
|
Nem vagyok költözésben. Hacsak hirtelen nem köszönt be a tartós tél, még 1,5-2 hónapig maradunk. Éjszaka még bukón nyitva van az ablak, de pizsama és takaró már kell. Ezzel szemben délelőtti fejtési küldetésben vagyok péntekig. Ha nem lenne az erős szél, a hűvös időben a fizikai tevékenykedéstől még ki is lehet melegedni. Az erős szél miatt elég sokszor vacakolt a net-stickem és a ketyegőm, meg mellső-, főként hátsó végtagjaim ízületei is. A szél mára enyhült, az égbolt felén sűrű fekete felhők gyűltek össze, másik felén a Nap-király uralkodik. Megyek vén csontjaimat melegíteni, de azért be-bekukkantgatok a kávéházba. | |
| (válasz Pepita 3780. hozzászólására) | |
| 3785. Julianna | 2015. szept. 8. 11:34 |
|
Elnöki áldásom a javasolt határozatokra, a RÖTYE klub- és nonprofit egyesülés ezennel ünnepélyesen megalakult. A kinevezések addig érvényesek, amíg meg nem szűnnek vagy len nem cserélődnek. Én meg addig élek, amíg meg nem halok. De ez senki számára nem újdonság. ÉLJEN A RÖTYE, KÜL- ÉS BELTAGJAIVAL EGYÜTT! Ha szabadna egy új javaslattal előállnom, ajánlanám a klub jelmondatának Saint-Exupéry felejthetetlen szavait: "Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan." | |
| (válasz Sutyik 3784. hozzászólására) | |
| 3784. Sutyik | 2015. szept. 8. 11:23 |
| Ha a RÖTYE célja "csak" ennyi, figyelembe véve, hogy az egyesületben él a demokrácia - nem erőltetek semmit. | |
| (válasz Julianna 3778. hozzászólására) | |
| 3783. Julianna | 2015. szept. 7. 23:29 |
| Most láttam a Forrest Gump című filmet, ezúttal a televízióban, már harmadszor vagy negyedszer; ezzel a filmmel nem lehet betelni! Mindig felfedez az ember valami újat... | |
| 3782. Julianna | 2015. szept. 7. 20:31 |
| Lehet, mert reggel megfejtett egy csomó rejtvényt, azóta semmi... | |
| (válasz Pepita 3780. hozzászólására) | |
| 3781. Maria54 | 2015. szept. 7. 20:01 |
|
Természetesen nőneműek. Zircen már fűteni kell, így van a nappaliban 21,5 fok. Reggel 7-kor 8 volt. Pedig az 5. vagy hányadik kánikulahullámnál nem zártam kívűlre a meleget. | |
| (válasz Pepita 3779. hozzászólására) | |
| 3780. Pepita | 2015. szept. 7. 19:15 |
| Főtitkár Asszony lehet, hogy költözés alatt van? Igencsak hideg lehet már a telken. | |
| (válasz Julianna 3778. hozzászólására) | |
| 3779. Pepita | 2015. szept. 7. 19:13 |
| Még véletlenül sem Dollira és Zizire gondoltam. :)) | |
| (válasz Maria54 3777. hozzászólására) | |
| 3778. Julianna | 2015. szept. 7. 17:18 |
|
Valahogy én is így gondoltam, de ha Sutyik Főfőtitkár jobbnak látja, lelke rajta, az is oké. Nem fogok visszaélni elnöki hatalmammal! :D | |
| (válasz Pepita 3776. hozzászólására) | |
| 3777. Maria54 | 2015. szept. 7. 14:20 |
| A nem természetes nőszemélyeknél Dollira és Zizire gondoltál? Ha már lúd...:)) (Utalva RÁK bejegyzésére.) | |
| (válasz Pepita 3776. hozzászólására) | |
| 3776. Pepita | 2015. szept. 7. 13:24 |
|
A Kis herceg bemutatója nálunk nov.5-én lesz a mozikban, de a „trailert” már láttam. Szerintem nem kell új rubrikát nyitnunk, hiszen itt is magunkban vagyunk és ide mindenki benéz. Még a nem természetes nőszemélyek is. :) Nekem nagyon megfelel a kávéház, mert van szeparéja, sőt étterme és cukrászdája is. Célunk a szórakozásunk, a jókedvünk megtartása még akkor is, ha a rejtvényfejtő karrierünk nem tart lépést a nagy tehetségünkkel. | |
| (válasz Julianna 3775. hozzászólására) | |
| 3775. Julianna | 2015. szept. 7. 08:21 |
|
Elnézést, hogy csak most írok, de tegnap - azaz inkább már ma - későn értem haza. Megnéztük a Kis herceg című filmet, aztán a gyerekeket lefektettük, és még jó sokáig beszélgettünk. (Nem tudom, Magyarországon adják-e már ezt a filmet, mindenképpen nézzétek meg! Micsoda élmény volt!!!) Köszönöm a bizalmat és a kinevezést, temészetesen elfogadom az általatok javasolt kinevezéseket. Most már csak abban kérek segítséget, hogy mi legyen a RÖTYE "célja=küldetése"? :D Ha erre javaslatokat kapok, megnyitom az új topicot! :) | |
| (válasz Sutyik 3765. hozzászólására) | |
| 3774. Pepita | 2015. szept. 6. 22:31 |
|
Csak azt nem tudom, hogy mikor fogok fejteni is. :D Ma a legkisebbünk szülinapi bulija volt és csuda jó volt. Egy csomó gyerek egy rakáson. :) | |
Kövess minket a Facebookon is, hogy ne maradhass le az oldallal kapcsolatos legújabb hírekről, információkról: Rejtvenyjatek.hu a Facebookon