Feladvány hibák

Új hozzászólás

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
1222. Pumariska2015. febr. 3. 15:51
Most éppen kifogtam egy olyan aranyos átkot, miszerint el kellett dobnom az összes extrámat... Ilyenkor szokták mondani, hogy most ment el a kedvem az egésztől...

1221. Varnyuszabo2015. febr. 2. 10:13
Egy másik rejtvényben ugyancsak előfordult ez a hiba, amelyet e-mailben jeleztem Speedznek.
(válasz Pepita 1220. hozzászólására)

1220. Pepita2015. febr. 1. 23:15

„Békéscsaba város szülöttei” egyik függőleges meghatározása hangarózsa, melyre azália-t fogadja el, azálea helyett.


Az azália egy fogamzásgátló tabletta, de lehet, hogy fogalmazásgátló is egyben. ;)


1219. Dikiszab2015. jan. 27. 18:22
A Japán újságok rejtvényben az abszurdun meghatározás helytelen, abszurdum a megfelelő.


1218. Betti572015. jan. 17. 21:21
Az "Adolf Htlerről" rejtvény megfejtésében a választotta szóból kimaradt az "sz" betű utáni a "t" betű, a rejtvényben: válaszotta.

1217. Pepita2015. jan. 14. 19:35
A most fejtett „Fősorok nélkül”-ben újra szerepel meghatározásként a réz és megoldásként szulfur. Hiba! :-/

1216. Izlandilinda2015. jan. 11. 18:37
én muhar növényt ismerek.
(válasz Pepita 1210. hozzászólására)

1215. Dikiszab2015. jan. 10. 15:46

Szerintem az "alfel" nem helyes meghatározás.

Alfél a logikus. Ragozva lehet alfeled.


1214. Pepita2015. jan. 10. 13:13

Köszi, hogy utánanéztél. Én úgy gondolom, hogy a muhar címszónál is moharnak nevezi a pázsitfű 10 fajtáját, míg a muhar takarmánynövényről képet is láthatunk.

Eléggé zavaró ez egy egyszerű, földönfutó embernek. ;)

(válasz Varnyuszabo 1213. hozzászólására)

1213. Varnyuszabo2015. jan. 10. 09:06
Vannak webhelyek - [link] [link] stb. - ahol a "muhar" és a "mohar" ugyanaz a növény, sőt, gyomnövény.
(válasz Pepita 1212. hozzászólására)

1212. Pepita2015. jan. 10. 00:53

A "mutOgatás" O-betűjét keresztezi a "mOhar". Az pedig takarmánynövény. Biztosan jó a megfejtés, mert 100-as lett.

Remélem, hogy kijavítják takarmánynövényre.

(válasz Ultimate 1211. hozzászólására)

1211. Ultimate2015. jan. 9. 17:59

Ha a gesztikulálás = mutogatás, akkor a gyomnövény

muhar lehet. "Elvadult tájon gázolok, ős buja földön dudva muhar..."

(válasz Pepita 1210. hozzászólására)

1210. Pepita2015. jan. 9. 15:45
"A földimogyoróról" c.rejtvény egyik vízszintes meghatározása "gyomnövény", szerintem hibás, mert a megoldás "mohar", az pedig takarmánynövény.

1209. Julianna2015. jan. 8. 18:38

Ezt a rejtvényt még 2013. júliusában fejtettem meg, nemigen emlékszem, hogy bosszantott-e.

Egyébként nem különösebben megyek rá a 100%-ra, azerty-s gépről nehezebb írni, de olyan még soha nem fordult elő, hogy ne kaptam volna extrát a megfejtésekért. :)

(válasz Izlandilinda 1206. hozzászólására)


1208. Pepita2015. jan. 8. 17:50

Ha megírod melyik rejtvényben volt a parfűm, akkor rá tudok keresni.


A spanyol tartománynál Áliva nem jöhetett ki, hiszen az "i" zárt betűhelyen van.

Viszont Álava van és az lett volna a helyes megoldás. (Az már más kérdés, hogy Ávila is létezik.)

(válasz Izlandilinda 1204. hozzászólására)

1207. Ultimate2015. jan. 8. 17:14
Álava
(válasz Izlandilinda 1206. hozzászólására)

1206. Izlandilinda2015. jan. 8. 16:30
Julianna! láttam, te is megfejtetted a Tudtad-e a lisztről-t. Mikor láttam, hogy spanyol tartomány csak Ávila van, itt meg Áliva jön ki, rosszat sejtettem. És tényleg... téged nem bosszantott fel?

1205. Izlandilinda2015. jan. 8. 14:50
Ezek az extrák csak néha vannak.
(válasz Pepita 1201. hozzászólására)

1204. Izlandilinda2015. jan. 8. 14:45
De az utolsó betű a-ra jött ki, keresztben, az pedig biztosan jó volt. Az sem mindegy:L-(
(válasz Pepita 1203. hozzászólására)

1203. Pepita2015. jan. 7. 23:18

A márka Valentino, csak egy kollekció neve Valentina. Nem mindegy.

[link]

(válasz Izlandilinda 1202. hozzászólására)

1202. Izlandilinda2015. jan. 7. 21:11
Nem a fősorban, mert sokszor átnéztem, semmi hibát nem találtam sehol. Mindenütt keresztben is lemeóztam. Mindennap van valami, csak már nem akarok folyton beírni, minek. Tegnapelőtt a Valentina parfümöt nem fogadta el, pedig keresztbe-kasul minden egyértelműen jó volt, ki is jött, és van ilyen parfüm. Azért se szóltam, úgyse változik meg utána semmi.
(válasz Pepita 1201. hozzászólására)

1201. Pepita2015. jan. 7. 00:43

Ha Ourense-t írtál, akkor az jó válasz és nem ez volt a hibád. (A Wiki jelzi, hogy az Orense spanyol nyelven van. Itt egyértelmű volt a 7 betű miatt, hogy Ourense.)

Akkor nem írja ki a hibás szót, ha a fősorban tévedtél, vagy üres kockát hagytál.


Arra is külön extra van, hogy megmutatja a helyes megfejtést, ha hibázol.

(válasz Izlandilinda 1200. hozzászólására)

1200. Izlandilinda2015. jan. 7. 00:29
Ki volt Alfred Mosher Butts? hibás. 1 hibát jelzett a gép, de nem írta ki, mi volt az. Sejtem: spanyol tartományt Orense néven találtam meg, de Ourense jött ki. Hibás? akár igen, akár nem, odaírhatnák, mi volt a hiba. Legalább tudnánk.

1199. Maria542015. jan. 4. 20:49
Nem is rossz! Van csere, les, sőt néha kapufát is találunk, de gólok is jönnek:)
(válasz Pepita 1197. hozzászólására)

1198. Julianna2015. jan. 4. 20:44

Én is ezen vigyorgok már vagy tíz perce...

Ezzel természetesen nem akarom megsérteni az esetleges veterán focistákat, mert akár ide is jöhetnének, de... khm... :)

(válasz Pepita 1197. hozzászólására)

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯



Facebook ikonKövess minket a Facebookon is, hogy ne maradhass le az oldallal kapcsolatos legújabb hírekről, információkról: Rejtvenyjatek.hu a Facebookon

Minden jog fenntartva © 2026, www.rejtvenyjatek.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Kapcsolat: info(kukac)rejtvenyjatek.hu | WebMinute Kft.