Feladvány hibák
Új hozzászólás
| 1222. Pumariska | 2015. febr. 3. 15:51 |
|
Most éppen kifogtam egy olyan aranyos átkot, miszerint el kellett dobnom az összes extrámat... Ilyenkor szokták mondani, hogy most ment el a kedvem az egésztől... |
|
| 1221. Varnyuszabo | 2015. febr. 2. 10:13 |
|
Egy másik rejtvényben ugyancsak előfordult ez a hiba, amelyet e-mailben jeleztem Speedznek. |
| (válasz Pepita 1220. hozzászólására) |
| 1220. Pepita | 2015. febr. 1. 23:15 |
|
„Békéscsaba város szülöttei” egyik függőleges meghatározása hangarózsa, melyre azália-t fogadja el, azálea helyett.
Az azália egy fogamzásgátló tabletta, de lehet, hogy fogalmazásgátló is egyben. ;) |
|
| 1219. Dikiszab | 2015. jan. 27. 18:22 |
|
A Japán újságok rejtvényben az abszurdun meghatározás helytelen, abszurdum a megfelelő. |
|
| 1218. Betti57 | 2015. jan. 17. 21:21 |
|
Az "Adolf Htlerről" rejtvény megfejtésében a választotta szóból kimaradt az "sz" betű utáni a "t" betű, a rejtvényben: válaszotta. |
|
| 1217. Pepita | 2015. jan. 14. 19:35 |
|
A most fejtett „Fősorok nélkül”-ben újra szerepel meghatározásként a réz és megoldásként szulfur. Hiba! :-/ |
|
| 1216. Izlandilinda | 2015. jan. 11. 18:37 |
|
én muhar növényt ismerek. |
| (válasz Pepita 1210. hozzászólására) |
| 1215. Dikiszab | 2015. jan. 10. 15:46 |
|
Szerintem az "alfel" nem helyes meghatározás. Alfél a logikus. Ragozva lehet alfeled. |
|
| 1214. Pepita | 2015. jan. 10. 13:13 |
|
Köszi, hogy utánanéztél. Én úgy gondolom, hogy a muhar címszónál is moharnak nevezi a pázsitfű 10 fajtáját, míg a muhar takarmánynövényről képet is láthatunk. Eléggé zavaró ez egy egyszerű, földönfutó embernek. ;) |
| (válasz Varnyuszabo 1213. hozzászólására) |
| 1213. Varnyuszabo | 2015. jan. 10. 09:06 |
|
Vannak webhelyek - [link] [link] stb. - ahol a "muhar" és a "mohar" ugyanaz a növény, sőt, gyomnövény. |
| (válasz Pepita 1212. hozzászólására) |
| 1212. Pepita | 2015. jan. 10. 00:53 |
|
A "mutOgatás" O-betűjét keresztezi a "mOhar". Az pedig takarmánynövény. Biztosan jó a megfejtés, mert 100-as lett. Remélem, hogy kijavítják takarmánynövényre. |
| (válasz Ultimate 1211. hozzászólására) |
| 1211. Ultimate | 2015. jan. 9. 17:59 |
|
Ha a gesztikulálás = mutogatás, akkor a gyomnövény muhar lehet. "Elvadult tájon gázolok, ős buja földön dudva muhar..." |
| (válasz Pepita 1210. hozzászólására) |
| 1210. Pepita | 2015. jan. 9. 15:45 |
|
"A földimogyoróról" c.rejtvény egyik vízszintes meghatározása "gyomnövény", szerintem hibás, mert a megoldás "mohar", az pedig takarmánynövény. |
|
| 1209. Julianna | 2015. jan. 8. 18:38 |
|
Ezt a rejtvényt még 2013. júliusában fejtettem meg, nemigen emlékszem, hogy bosszantott-e. Egyébként nem különösebben megyek rá a 100%-ra, azerty-s gépről nehezebb írni, de olyan még soha nem fordult elő, hogy ne kaptam volna extrát a megfejtésekért. :) |
| (válasz Izlandilinda 1206. hozzászólására) |
| 1208. Pepita | 2015. jan. 8. 17:50 |
|
Ha megírod melyik rejtvényben volt a parfűm, akkor rá tudok keresni.
A spanyol tartománynál Áliva nem jöhetett ki, hiszen az "i" zárt betűhelyen van. Viszont Álava van és az lett volna a helyes megoldás. (Az már más kérdés, hogy Ávila is létezik.) |
| (válasz Izlandilinda 1204. hozzászólására) |
| 1207. Ultimate | 2015. jan. 8. 17:14 |
|
Álava |
| (válasz Izlandilinda 1206. hozzászólására) |
| 1206. Izlandilinda | 2015. jan. 8. 16:30 |
|
Julianna! láttam, te is megfejtetted a Tudtad-e a lisztről-t. Mikor láttam, hogy spanyol tartomány csak Ávila van, itt meg Áliva jön ki, rosszat sejtettem. És tényleg... téged nem bosszantott fel? |
|
| 1205. Izlandilinda | 2015. jan. 8. 14:50 |
|
Ezek az extrák csak néha vannak. |
| (válasz Pepita 1201. hozzászólására) |
| 1204. Izlandilinda | 2015. jan. 8. 14:45 |
|
De az utolsó betű a-ra jött ki, keresztben, az pedig biztosan jó volt. Az sem mindegy:L-( |
| (válasz Pepita 1203. hozzászólására) |
| 1203. Pepita | 2015. jan. 7. 23:18 |
|
A márka Valentino, csak egy kollekció neve Valentina. Nem mindegy. [link] |
| (válasz Izlandilinda 1202. hozzászólására) |
| 1202. Izlandilinda | 2015. jan. 7. 21:11 |
|
Nem a fősorban, mert sokszor átnéztem, semmi hibát nem találtam sehol. Mindenütt keresztben is lemeóztam. Mindennap van valami, csak már nem akarok folyton beírni, minek. Tegnapelőtt a Valentina parfümöt nem fogadta el, pedig keresztbe-kasul minden egyértelműen jó volt, ki is jött, és van ilyen parfüm. Azért se szóltam, úgyse változik meg utána semmi. |
| (válasz Pepita 1201. hozzászólására) |
| 1201. Pepita | 2015. jan. 7. 00:43 |
|
Ha Ourense-t írtál, akkor az jó válasz és nem ez volt a hibád. (A Wiki jelzi, hogy az Orense spanyol nyelven van. Itt egyértelmű volt a 7 betű miatt, hogy Ourense.) Akkor nem írja ki a hibás szót, ha a fősorban tévedtél, vagy üres kockát hagytál.
Arra is külön extra van, hogy megmutatja a helyes megfejtést, ha hibázol. |
| (válasz Izlandilinda 1200. hozzászólására) |
| 1200. Izlandilinda | 2015. jan. 7. 00:29 |
|
Ki volt Alfred Mosher Butts? hibás. 1 hibát jelzett a gép, de nem írta ki, mi volt az. Sejtem: spanyol tartományt Orense néven találtam meg, de Ourense jött ki. Hibás? akár igen, akár nem, odaírhatnák, mi volt a hiba. Legalább tudnánk. |
|
| 1199. Maria54 | 2015. jan. 4. 20:49 |
|
Nem is rossz! Van csere, les, sőt néha kapufát is találunk, de gólok is jönnek:) |
| (válasz Pepita 1197. hozzászólására) |
| 1198. Julianna | 2015. jan. 4. 20:44 |
|
Én is ezen vigyorgok már vagy tíz perce... Ezzel természetesen nem akarom megsérteni az esetleges veterán focistákat, mert akár ide is jöhetnének, de... khm... :) |
| (válasz Pepita 1197. hozzászólására) |